openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Content types
id: Jenis konten

en: Hierarchy
id: Hierarki

en: Parent
id: Induk

en: Name
id: Nama

en: Access
id: Akses

en: View
id: Lihat

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: groups
id: Grup

en: Members
id: Anggota

en: group
id: grup

en: Users
id: Pengguna

en: Add group
id: Tambah grup

en: Blocked
id: Diblokir

en: Changed
id: Berubah

en: Behavior
id: Perilaku

en: UI settings
id: Pengaturan UI

en: Remove selected
id: Hapus pilihan

en: Enabled entity types
id: Jenis entitas yang diaktifkan
