openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (24 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Edit
is: Breyta

en: Hierarchy
is: Stigveldi

en: Parent
is: Foreldri

en: Name
is: Nafn

en: Access
is: Aðgangur

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Email
is: Netfang

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Members
is: Meðlimir

en: Users
is: Notendur

en: Blocked
is: Óvirkur
