openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Edit
ja: 編集

en: Hierarchy
ja: 階層構造

en: Parent
ja: 親

en: Name
ja: 名前

en: Access
ja: アクセス

en: View
ja: ビュー

en: Unknown
ja: 不明

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Members
ja: メンバー

en: group
ja: グループ

en: Users
ja: ユーザー

en: Add group
ja: グループの追加

en: View groups
ja: グループを表示

en: Blocked
ja: ブロック

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Changed
ja: 変更済

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Add members
ja: メンバーを追加

en: Enabled content types
ja: 有効なコンテンツタイプ

en: A description of the group.
ja: このグループについての説明です。

en: Behavior
ja: 動作

en: UI settings
ja: UI設定

en: Created by
ja: 作成者

en: Group memberships
ja: グループの参加状況

en: Remove selected
ja: 選択したものを削除

en: Manage members
ja: メンバーの管理
