openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (28 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: groups
kn: ಗುಂಪುಗಳು

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Folders
kn: ಕಡತಕೋಶಗಳು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>
