openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Hierarchy
nl: Hiërarchie

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Name
nl: Naam

en: Access
nl: Toegang

en: View
nl: Weergeven

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: groups
nl: groepen

en: Inactive
nl: Inactief

en: Members
nl: Leden

en: group
nl: groep

en: Users
nl: Gebruikers

en: Add group
nl: Groep toevoegen

en: Folders
nl: Mappen

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Documents
nl: Documenten

en: Add members
nl: Leden toevoegen

en: Enabled content types
nl: Ingeschakelde inhoudstypen

en: A description of the group.
nl: Een beschrijving van de groep

en: Behavior
nl: Gedrag

en: UI settings
nl: Gebruikersinterface-instellingen

en: Behavior settings
nl: Gedraginstellingen

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Group memberships
nl: Groepslidmaatschappen

en: Remove selected
nl: Geselecteerde verwijderen

en: Manage members
nl: Leden beheren

en: No members selected.
nl: Geen leden geselecteerd

en: The name of the group.
nl: De naam van de groep.

en: Parent group
nl: Bovenliggende groep

en: Enabled entity types
nl: Ingeschakelde entiteitstypes

en: Manage groups
nl: Groepen beheren
