openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Edit
pt: Editar

en: Hierarchy
pt: Hierarquia

en: Parent
pt: Superior

en: Name
pt: Nome

en: Access
pt: Acesso

en: View
pt: Ver

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Inactive
pt: Inativo

en: Members
pt: Membros

en: group
pt: grupo

en: Users
pt: Usuários

en: Add group
pt: Adicionar grupo

en: Folders
pt: Pastas

en: Blocked
pt: Bloqueado

en: Metadata
pt: Metadados

en: Changed
pt: Alterado

en: Documents
pt: Documentos

en: Add members
pt: Inscrever novos membros

en: A description of the group.
pt: Uma descrição para o grupo.

en: Behavior
pt: Comportamento

en: UI settings
pt: Configurações da UI

en: Behavior settings
pt: Configurações de comportamento

en: Created by
pt: Criado por

en: Group memberships
pt: Participações no grupo

en: Remove selected
pt: Apagar selecionado(s)

en: members
pt: membros

en: Manage members
pt: Gerenciar membros

en: Enabled entity types
pt: Tipos de entidades habilitadas

en: Manage groups
pt: Gerenciar grupos
