openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Edit
uk: Редагувати

en: Hierarchy
uk: Ієрархія

en: Parent
uk: Батько

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Access
uk: Доступ

en: View
uk: Перегляд

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: groups
uk: групи

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Members
uk: Учасники

en: group
uk: група

en: Users
uk: Користувачі

en: Add group
uk: Додати групу

en: Folders
uk: Теки

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Metadata
uk: Метадані

en: Changed
uk: Змінено

en: Documents
uk: Документи

en: Add members
uk: Запросити в групу

en: Enabled content types
uk: Увімкнені типи матеріалів

en: A description of the group.
uk: Опис групи.

en: Behavior
uk: Поведінка

en: UI settings
uk: Налаштування інтерфейсу користувача

en: Behavior settings
uk: Налаштування поведінки

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Group memberships
uk: Членство в групах

en: Remove selected
uk: Видалити вибране

en: members
uk: учасники

en: Manage members
uk: Керувати учасниками

en: (no title)
uk: (без назви)

en: Enabled entity types
uk: Увімкнені типи сутностей

en: Group Information
uk: Відомості групи
