openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Edit
da: Redigér

en: Hierarchy
da: Hierarki

en: Parent
da: Overordnet element

en: Name
da: Navn

en: Access
da: Adgang

en: View
da: Vis

en: Unknown
da: Ukendt

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: groups
da: grupper

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Members
da: Medlemmer

en: group
da: gruppe

en: Users
da: Brugere

en: Add group
da: Tilføj gruppe

en: Blocked
da: Blokeret

en: Changed
da: Ændret

en: Documents
da: Dokumenter

en: Add members
da: Tilføj medlemmer

en: A description of the group.
da: Beskrivelse af gruppen.

en: Behavior
da: Opførsel

en: UI settings
da: Indstillinger for UI

en: Created by
da: Oprettet af

en: Group memberships
da: Gruppemedlemsskaber

en: Remove selected
da: Fjern det valgte

en: Manage members
da: Håndtér medlemmer

en: Full path
da: Fuld sti

en: Enabled entity types
da: Aktiverede entity typer
