openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Edit
it: Modifica

en: Hierarchy
it: Gerarchia

en: Parent
it: Genitore

en: Name
it: Nome

en: Access
it: Accesso

en: View
it: Visualizza

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Inactive
it: Inattivo

en: group
it: gruppo

en: Users
it: Utenti

en: Add group
it: Aggiungi gruppo

en: Blocked
it: Bloccato

en: Changed
it: Modificato

en: Documents
it: Documenti

en: Add members
it: Aggiungi mebri

en: A description of the group.
it: Descrizione del gruppo.

en: UI settings
it: Impostazioni interfaccia utente

en: Created by
it: Creato da

en: Remove selected
it: Elimina elementi selezionati
