openintranet_documents (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Buscar

en: Parent
pt: Superior

en: Name
pt: Nome

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Delete folder
pt: Apagar pasta

en: Add folder
pt: Adicionar pasta

en: Published
pt: Publicado

en: Location
pt: Localização

en: Revisions
pt: Revisões

en: Details
pt: Detalhes

en: Inactive
pt: Inativo

en: List view
pt: Visualização em lista

en: Folders
pt: Pastas

en: Folder
pt: Pasta

en: Root
pt: Raiz

en: in
pt: em

en: Empty
pt: Vazio

en: No results found
pt: Nenhum resultado encontrado.

en: Changed
pt: Alterado

en: Document
pt: Documento

en: Documents
pt: Documentos

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Create folder
pt: Criar pasta

en: Download file
pt: Baixar arquivo

en: Parent folder
pt: Pasta anterior

en: folder
pt: pasta

en: Contents
pt: Conteúdos

en: View mode
pt: Modo de exibição
