openintranet_documents (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Download
fr: Téléchargement

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: Search
fr: Rechercher

en: Name
fr: Nom

en: Preview
fr: Aperçu

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Delete folder
fr: Supprimer le répertoire

en: Add folder
fr: Ajouter un répertoire

en: Published
fr: Publié

en: Location
fr: Emplacement

en: Revisions
fr: Versions

en: Details
fr: Détails

en: Inactive
fr: Inactif

en: List view
fr: Vue Liste

en: Folders
fr: Dossiers

en: Folder
fr: Répertoire

en: Root
fr: Racine

en: in
fr: dans

en: Empty
fr: Vide

en: No results found
fr: Aucun résultat trouvé

en: Changed
fr: Modifié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Create folder
fr: Créer un répertoire

en: Download file
fr: Télécharger le fichier

en: folder
fr: dossier

en: Contents
fr: Contenu

en: Search...
fr: Chercher...

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Referenced by
fr: Référencé par

en: Upload document
fr: Transférer un document
