openintranet_documents (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Download
id: Unduh

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: Parent
id: Induk

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Location
id: Lokasi

en: Revisions
id: Revisi

en: Details
id: Rincian

en: Root
id: Akar utama

en: in
id: dalam

en: Empty
id: Kosong

en: Changed
id: Berubah

en: Document
id: Dokumen

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: View mode
id: Modus tampilan
