openintranet_documents (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: توضیحات

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Parent
fa: والد

en: Name
fa: نام

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Active
fa: فعال

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Details
fa: جزئیات

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Folder
fa: پوشه

en: Root
fa: ریشه

en: Empty
fa: خالی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Document
fa: سند

en: Documents
fa: اسناد

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Download file
fa: دانلود فایل

en: folder
fa: پوشه

en: Search...
fa: جستجو...

en: View mode
fa: نحوه نمایش
