openintranet_documents (1.0.0-alpha3) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Download
is: Hala niður

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Parent
is: Foreldri

en: Name
is: Nafn

en: Preview
is: Forskoða

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Delete folder
is: Eyða möppu

en: Published
is: Birt

en: Location
is: Staðsetning

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Details
is: Nánar

en: List view
is: Listasýn

en: Empty
is: Tóm

en: Unpublished
is: Ekki birt
