openintranet_documents (1.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Download
hi: डाउनलोड

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Name
hi: नाम

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Location
hi: स्थान

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Empty
hi: खाली

en: No results found
hi: कोई परिणाम नहीं मिले

en: Changed
hi: बदल गया

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
