openintranet_documents (1.0.0-alpha6) - en to oc translation catalogue (38 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Download
oc: Telecargament

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Name
oc: Nom

en: Preview
oc: Apercebut

en: Open
oc: Dobèrt

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Published
oc: Publicat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Details
oc: Detalhs

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Add Folder
oc: Apondre un dorsièr

en: Folder
oc: Dorsièr

en: Root
oc: Raiç

en: in
oc: dins

en: Source
oc: Font

en: Empty
oc: Void

en: Changed
oc: Modificat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Download file
oc: Telecargar lo fichièr

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
