openintranet_documents (1.0.0-alpha6) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Details
bn: বিস্তারিত
