openintranet_documents (1.0.0-alpha6) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: Parent
it: Genitore

en: Name
it: Nome

en: Preview
it: Anteprima

en: Open
it: Aperto

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Source URL
it: URL Sorgente

en: Published
it: Pubblicato

en: Location
it: Posizione

en: Revisions
it: Revisioni

en: Details
it: Dettagli

en: Inactive
it: Inattivo

en: Source
it: Sorgente

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Empty
it: Vuoto

en: Changed
it: Modificato

en: Document
it: Documento

en: Documents
it: Documenti

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: folder
it: cartella

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
