openintranet_documents (1.0.0-alpha6) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Description
ku: دەربارە

en: Download
ku: داگرتن

en: File
ku: پەڕگە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Parent
ku: باوان

en: Name
ku: ناو

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Open
ku: کراوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Active
ku: چالاکە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Location
ku: شوێن

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Empty
ku: بەتاڵ
