openintranet_documents (1.0.0-alpha6) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Description
nl: Beschrijving

en: Download
nl: Downloaden

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: Search
nl: Zoeken

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Delete folder
nl: Map verwijderen

en: Add folder
nl: Map toevoegen

en: Source URL
nl: Bron-URL

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: Revisions
nl: Revisies

en: Inactive
nl: Inactief

en: List view
nl: Lijstoverzicht

en: Folders
nl: Mappen

en: Folder
nl: Map

en: Root
nl: Basis

en: Source
nl: Bron

en: Source type
nl: Brontype

en: Empty
nl: Leeg

en: No results found
nl: Geen resultaat gevonden

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Documents
nl: Documenten

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Create folder
nl: Map maken

en: Download file
nl: Bestand downloaden

en: folder
nl: map

en: Contents
nl: Inhoud

en: Search...
nl: Zoek...

en: Search Documents
nl: Documenten zoeken

en: View mode
nl: Weergavemodus
