openintranet_engagement (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Overview
cy: Arolwg

en: Daily
cy: Dyddiol

en: Export
cy: Allfudo

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Time
cy: Amser

en: Views
cy: Gwelediadau

en: View
cy: Gweld

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Create
cy: Creu

en: Active
cy: Gweithredol

en: Score
cy: Sgôr

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: General
cy: Cyffredinol

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Users
cy: Defnyddwyr
