openintranet_engagement (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (56 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Actions
de: Aktionen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Recommendations
de: Empfehlungen

en: Overview
de: Übersicht

en: Hourly
de: Stündlich

en: Daily
de: Täglich

en: Export
de: Exportieren

en: Preview
de: Vorschau

en: Help
de: Hilfe

en: Default
de: Standard

en: Update
de: Aktualisieren

en: Time
de: Zeit

en: Views
de: Ansichten

en: View
de: Ansicht

en: Event
de: Ereignis

en: Total
de: Gesamt

en: Statistics
de: Statistiken

en: User
de: Benutzer

en: Create
de: Erstellen

en: days
de: Tag(e)

en: Active
de: Aktiv

en: Points
de: Punkte

en: Score
de: Punktzahl

en: Count
de: Anzahl

en: Frequency
de: Häufigkeit

en: General
de: Allgemein

en: Events
de: Veranstaltungen

en: General Settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Role
de: Rolle

en: Users
de: Benutzer

en: Department
de: Abteilung

en: Activity
de: Aktivität

en: Entity
de: Entität

en: users
de: Benutzer

en: Top Contributors
de: Top-Autoren

en: Health
de: Gesundheit

en: Download CSV
de: CSV speichern

en: Patterns
de: Muster

en: Contributors
de: Mitwirkende

en: Last 30 days
de: Die letzten 30 Tage

en: Departments
de: Abteilungen

en: No users found.
de: Es wurden keine Benutzer gefunden.

en: Total score
de: Gesamtwertung

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Entity Types
de: Entitätstypen

en: Event Type
de: Ereignisart

en: Monitor
de: Beobachten

en: Track anonymous users
de: Gäste verfolgen

en: Last 7 days
de: Letzte 7 Tage

en: Entity type ID
de: Entitätstyp-Id

en: No entity types found.
de: Keine Entitätstypen gefunden.
