openintranet_engagement (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Enabled
fr: Activé

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Hourly
fr: Toutes les heures

en: Daily
fr: Quotidien

en: Export
fr: Exporter

en: Preview
fr: Aperçu

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Time
fr: Heure

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: Event
fr: Évènement

en: Statistics
fr: Statistiques

en: User
fr: Utilisateur

en: Create
fr: Créer

en: days
fr: jours

en: Active
fr: Actif

en: Count
fr: Décompte

en: Frequency
fr: Fréquence

en: General
fr: Général

en: Events
fr: Évènements

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Role
fr: Rôle

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Department
fr: Département

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Activity
fr: Activité

en: Entity
fr: Entité

en: users
fr: utilisateurs

en: Health
fr: Santé

en: Download CSV
fr: Télécharger le CSV

en: Patterns
fr: Motifs

en: Contributors
fr: Contributeurs

en: Last 30 days
fr: 30 derniers jours

en: No users found.
fr: Aucun utilisateur trouvé.

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Entity Types
fr: Types d'entités

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: Monitor
fr: Surveiller
