openintranet_engagement (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Enabled
id: Aktif

en: Recommendations
id: Rekomendasi

en: Overview
id: Sekilas

en: Daily
id: Harian

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Pratinjau

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Time
id: Waktu

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: Event
id: Acara

en: Statistics
id: Statistik

en: User
id: Pengguna

en: Create
id: Buat

en: days
id: hari

en: Active
id: Aktif

en: Score
id: Skor

en: Count
id: Jumlah

en: General
id: Umum

en: Events
id: Acara

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: Department
id: Departemen

en: Features
id: Fitur

en: Activity
id: Aktifitas

en: Entity
id: Entitas

en: users
id: pengguna

en: Patterns
id: Pola
