openintranet_engagement (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Enabled
it: Attivato

en: Overview
it: Panoramica

en: Daily
it: Giornalmente

en: Export
it: Esporta

en: Preview
it: Anteprima

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Time
it: Data e ora

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: Event
it: Evento

en: Total
it: Totale

en: Statistics
it: Statistiche

en: User
it: Utente

en: Create
it: Crea

en: days
it: giorni

en: Active
it: Attivo

en: Score
it: Punteggio

en: Count
it: Numero

en: General
it: Generale

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Role
it: Ruolo

en: Users
it: Utenti

en: Features
it: Funzionalità

en: Activity
it: Attività

en: Entity
it: Entità

en: users
it: utenti

en: Download CSV
it: Scarica CVS

en: Patterns
it: Pattern

en: Monitor
it: da tenere sotto controllo
