openintranet_engagement (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Enabled
ja: 有効

en: Overview
ja: 概観

en: Hourly
ja: 1時間毎

en: Daily
ja: 毎日

en: Export
ja: エクスポート

en: Preview
ja: プレビュー

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Time
ja: 時間

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Event
ja: イベント

en: Total
ja: 合計

en: Statistics
ja: 統計

en: User
ja: ユーザー

en: Create
ja: 作成

en: days
ja: 日

en: Active
ja: アクティブ

en: Points
ja: ポイント

en: Score
ja: 得点

en: Count
ja: カウント

en: Frequency
ja: 周期的

en: General
ja: 全般

en: Events
ja: イベント

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Role
ja: 役割

en: Users
ja: ユーザー

en: Features
ja: フィーチャー

en: Activity
ja: アクティビティ

en: Entity
ja: エンティティ

en: users
ja: ユーザ

en: R
ja: ランド

en: Download CSV
ja: CSVダウンロード

en: Patterns
ja: パターン

en: Monitor
ja: モニター
