openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Status
fr: État

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Group
fr: Groupe

en: Subject
fr: Objet

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Error Message
fr: Message d'erreur

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: CSV File
fr: Fichier CSV

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: Inactive
fr: Inactif

en: Recipient
fr: Destinataire

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Role
fr: Rôle

en: Sent
fr: Envoyé

en: Both
fr: Les deux

en: Channel
fr: Canal

en: Pending
fr: En attente

en: Changed
fr: Modifié

en: Failed
fr: Échec

en: Available
fr: Disponible

en: Column
fr: Colonne

en: Settings saved.
fr: Paramètres enregistrés.

en: Taxonomy Term
fr: Terme de taxonomie

en: Import from CSV
fr: Importer depuis un CSV

en: By role
fr: Par rôle

en: Recipient ID
fr: Identifiant du destinataire
