openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Email address
id: Alamat email

en: Group
id: Grup

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Error Message
id: Pesan Kesalahan

en: Message
id: Pesan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Recipients
id: Penerima

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Recipient
id: Penerima

en: Role
id: Peran

en: Both
id: Keduanya

en: Pending
id: Tertunda

en: Changed
id: Berubah

en: Failed
id: Gagal

en: Available
id: Ketersediaan

en: Column
id: Kolom

en: Taxonomy Term
id: Istilah Taksonomi

en: Recipient ID
id: ID penerima
