openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Group
ja: グループ

en: Subject
ja: 件名

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Error Message
ja: エラーメッセージ

en: Message
ja: メッセージ

en: - None -
ja: - なし -

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: View
ja: ビュー

en: Email
ja: メール

en: CSV File
ja: CSVファイル

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Recipients
ja: 受信者

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: Recipient
ja: 受信者

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Role
ja: 役割

en: Sent
ja: 送信済み

en: Both
ja: 両方

en: Channel
ja: チャンネル

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Changed
ja: 変更済

en: Failed
ja: 失敗

en: Available
ja: 利用可能

en: Column
ja: カラム

en: Taxonomy Term
ja: タクソノミーターム

en: Import from CSV
ja: CSVからインポート

en: Recipient ID
ja: 受取人ID
