openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Recipients
kn: ಪಡೆಯುವವರು

en: Contacts
kn: ಸಂಪರ್ಕವಿಳಾಸಗಳು

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Sent
kn: ಕಳುಹಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Both
kn: ಎರಡೂ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ
