openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (30 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Group
oc: Grop

en: Subject
oc: Objècte

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: None
oc: Pas cap

en: Message
oc: Messatge

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Recipients
oc: Destinataris

en: Address
oc: Adreça

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Recipient
oc: Destinatari

en: Role
oc: Ròtle

en: Both
oc: Los dos

en: Pending
oc: En espèra

en: Changed
oc: Modificat

en: Available
oc: Disponible

en: Column
oc: Colomna

en: Taxonomy Term
oc: Tèrme de taxonomia
