openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Group
pt: Grupo

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Error Message
pt: Mensagem de erro

en: Message
pt: Mensagem

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: View
pt: Mostrar

en: CSV File
pt: Ficheiro CSV

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Contacts
pt: Contactos

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: Inactive
pt: Inativo

en: Recipient
pt: Destinatário

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Role
pt: Grupo

en: Sent
pt: Enviado

en: Both
pt: Ambos

en: Channel
pt: Canal

en: Pending
pt: Pendente

en: Changed
pt: Alterado

en: Failed
pt: Falhou

en: Available
pt: Disponível

en: Column
pt: Coluna

en: Taxonomy Term
pt: Termo da taxonomia

en: Recipient ID
pt: O ID do destinatário
