openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Group
tr: Grup

en: Subject
tr: Konu

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Error Message
tr: Hata İletisi

en: Message
tr: İleti

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: View
tr: Görüntüle

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Recipient
tr: Alıcı

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Role
tr: Rol

en: Both
tr: İkisi de

en: Channel
tr: Kanal

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Changed
tr: Değişti

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Available
tr: Mevcut

en: Column
tr: Sütun

en: Taxonomy Term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Recipient ID
tr: Alıcı kimliği
