openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Email
bn: ইমেইল

en: Active
bn: সক্রিয়
