openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (43 entries)

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Group
de: Gruppe

en: Subject
de: Betreff

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: None
de: Keine

en: Error Message
de: Fehlermeldung

en: Message
de: Benachrichtigung

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Required
de: Erforderlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: View
de: Ansicht

en: Email
de: E-Mail

en: CSV File
de: CSV-Datei

en: Created
de: Erstellt

en: Active
de: Aktiv

en: Recipients
de: Empfänger

en: Contacts
de: Kontakte

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Address
de: Adresse

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Recipient
de: Empfänger

en: General Settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Role
de: Rolle

en: Sent
de: Gesendet

en: Both
de: Beide

en: Channel
de: Kanal

en: Pending
de: Ausstehend

en: Changed
de: Geändert

en: Failed
de: Fehlgeschlagen

en: Available
de: Verfügbar

en: Column
de: Spalte

en: Import Options
de: Importeinstellungen

en: Settings saved.
de: Einstellungen gespeichert.

en: Taxonomy Term
de: Taxonomie-Begriff

en: Channel ID
de: Kanal-ID

en: Import from CSV
de: CSV Datei importieren

en: Recipient ID
de: Empfänger-ID

en: Send notification
de: Benachrichtigung senden

en: The full name of the contact.
de: Der vollständige Name des Kontakts.

en: View Log
de: Protokoll anzeigen
