openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Group
hi: समूह

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Error Message
hi: त्रुटि संदेश

en: Message
hi: संदेश

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Role
hi: भूमिका

en: Both
hi: दोनों

en: Changed
hi: बदल गया

en: Failed
hi: असफल हुआ
