openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Status
it: Stato

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Group
it: Gruppo

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Error Message
it: Messaggio di errore

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: View
it: Visualizza

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Recipients
it: Destinatari

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Inactive
it: Inattivo

en: Recipient
it: Destinatario

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Role
it: Ruolo

en: Sent
it: Inviato

en: Both
it: Entrambi

en: Channel
it: Canale

en: Pending
it: In sospeso

en: Changed
it: Modificato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Available
it: Disponibile

en: Column
it: Colonna

en: Taxonomy Term
it: Termine della tassonomia

en: Recipient ID
it: ID destinatario
