openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Group
nl: Groep

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Error Message
nl: Foutmelding

en: Message
nl: Bericht

en: - None -
nl: - Geen -

en: Required
nl: Verplicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: View
nl: Weergeven

en: Email
nl: E-mail

en: CSV File
nl: CSV-bestand

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Contacts
nl: Contacten

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Inactive
nl: Inactief

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Role
nl: Rol

en: Sent
nl: Verzonden

en: Both
nl: Beide

en: Channel
nl: Kanaal

en: Pending
nl: In afwachting

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Failed
nl: Mislukt

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Column
nl: Kolom

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Taxonomy Term
nl: Taxonomieterm

en: Recipient ID
nl: Ontvanger-ID

en: Send notification
nl: Notificatie sturen

en: The full name of the contact.
nl: De volledige naam van het contact.
