openintranet_messenger (1.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Group
ur: گروپ

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Error Message
ur: غلطی کا پیغام

en: Message
ur: پیغام

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Required
ur: درکار

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Active
ur: فعال
