OpenLayersD8 (8.x-1.0) - en to am translation catalogue (11 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Type
am: ዓይነት

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: ID
am: አይዲ

en: Active
am: ገባሪ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
