OpenLayersD8 (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Description field
fr: Champ description

en: View
fr: Voir

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Node
fr: Nœud

en: Active
fr: Actif

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Source type
fr: Type source

en: Map
fr: Carte

en: Map height
fr: Hauteur de la carte

en: Icon size
fr: Taille de l'icône

en: Opacity
fr: Opacité

en: Title field
fr: Champ titre

en: Data Source
fr: Source de données

en: Maps
fr: Cartes

en: Layers
fr: Couches

en: Data source
fr: Source de données

en: Icon URL
fr: URL de l'icône

en: OpenLayers Map
fr: Carte OpenLayers

en: Title Field
fr: Champ Titre

en: Choose the field which will appear as a title on tooltips.
fr: Choisissez le champ qui sera utilisé comme titre des info-bulles.

en: Description Field
fr: Champ Description

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Map Height
fr: Hauteur de la carte

en: Openlayers Map
fr: Carte Openlayers

en: Which field contains geodata?
fr: Quel champ contient les données de géolocalisation ?
