OpenLayersD8 (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Description field
ja: 説明フィールド

en: View
ja: ビュー

en: User Name
ja: ユーザー名

en: Node
ja: ノード

en: Active
ja: アクティブ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Sources
ja: ソース

en: Source type
ja: ソースタイプ

en: Map
ja: 地図

en: Icon size
ja: アイコンサイズ

en: Zoom
ja: ズーム

en: Title field
ja: タイトルフィールド

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Map Height
ja: 地図の高さ
