OpenLayersD8 (8.x-1.0) - en to lv translation catalogue (20 entries)

en: Delete
lv: Dzēst

en: Type
lv: Veids

en: Edit
lv: Labot

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Description field
lv: Apraksta lauks

en: View
lv: Skatīt

en: User Name
lv: Lietotāja vārds

en: Node
lv: Mezgls

en: Active
lv: Aktīvs

en: Width
lv: Platums

en: Height
lv: Augstums

en: Sources
lv: Avoti

en: Map
lv: Karte

en: Zoom
lv: Tālummaiņa

en: Title field
lv: Virsraksta lauks

en: Maps
lv: Kartes

en: Layers
lv: Slāņi

en: OpenLayers Map
lv: OpenLayers karte

en: View mode
lv: Skata režīms
