OpenLayersD8 (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Description field
cy: Maes disgrifiad

en: View
cy: Gweld

en: Node
cy: Nod

en: Active
cy: Gweithredol

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Sources
cy: Ffynonellau

en: Source type
cy: Math o ffynhonnell

en: Module name
cy: Enw modiwl
