OpenLayersD8 (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Description field
fa: فیلد توضیحات

en: Icon
fa: شمایل

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: User Name
fa: نام کاربر

en: ID
fa: شناسه

en: Node
fa: محتوا

en: Active
fa: فعال

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: description
fa: توضیحات

en: Sources
fa: منابع

en: Map
fa: نقشه

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Module name
fa: نام ماژول

en: View mode
fa: نحوه نمایش
