OpenLayersD8 (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Node
oc: Nosèl

en: Active
oc: Actiu

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Base
oc: Basa

en: description
oc: descripcion

en: Sources
oc: Fonts

en: Controls
oc: Contraròtles

en: Module name
oc: Nom del modul

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
