OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Description field
it: Campo descrizione

en: Icon
it: Icona

en: View
it: Visualizza

en: Error
it: Errore

en: Node
it: Nodo

en: Active
it: Attivo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Line
it: Riga

en: description
it: descrizione

en: Sources
it: Sorgenti

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Map
it: Mappa

en: Controls
it: Controlli

en: Module name
it: Nome modulo

en: Opacity
it: Opacità

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Data Source
it: Sorgente dati

en: Maps
it: Mappe

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
