OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Center
uk: По центру

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Description field
uk: Поле опису

en: px
uk: пікс

en: Icon
uk: Іконка

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: User Name
uk: Ім'я користувача

en: Error
uk: Помилка

en: Node
uk: Матеріал

en: Active
uk: Активно

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Line
uk: Рядок

en: map
uk: карта

en: Base
uk: Основа

en: description
uk: опис

en: center
uk: по центру

en: Sources
uk: Джерела

en: Source type
uk: Тип джерела

en: Map
uk: Мапа

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Map height
uk: Висота карти

en: Module name
uk: Назва модуля

en: Icon size
uk: Розмір піктограм

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Namespace
uk: Простір назв

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Title field
uk: Поле заголовку

en: Control
uk: Керування

en: Data Source
uk: Джерело даних

en: Layer
uk: Шар

en: Point
uk: Точка

en: Tooltip
uk: Підказка

en: Polygon
uk: Багатокутник

en: Maps
uk: Карти

en: Extent
uk: Розмір

en: Layers
uk: Шари

en: Data source
uk: Джерело даних

en: Add source
uk: Додати джерело

en: Title Field
uk: Поле заголовку

en: Markers
uk: Мітки

en: Source name
uk: Вихідна назва

en: Layer name
uk: Назва шару

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Map Height
uk: Висота карти

en: Openlayers Map
uk: Карта Openlayers

en: Which field contains geodata?
uk: Яке поле містить географічні дані?

en: Provides an example that shows how to create a Webform composite.
uk: Надає приклад, який показує, як створити складену вебформу.

en: Provides a webform element example.
uk: Надає приклад елемента вебформи.
