OpenLayersD8 (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Description field
ru: Поле описания

en: Icon
ru: Иконка

en: View
ru: Просмотр

en: User Name
ru: Имя пользователя

en: Node
ru: Материал

en: Active
ru: Активно

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Base
ru: База

en: description
ru: описание

en: Sources
ru: Источники

en: Source type
ru: Тип источника

en: Map
ru: Карта

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Map height
ru: Высота карты

en: Module name
ru: Название модуля

en: Icon size
ru: Размер значка

en: Namespace
ru: Пространство имён

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Title field
ru: Заголовок полей

en: Control
ru: Управление

en: Data Source
ru: Исходные данные

en: Tooltip
ru: Подсказка

en: Maps
ru: Карты

en: Layers
ru: Слои

en: Add map
ru: Добавить карту

en: OpenLayers Views
ru: Представления OpenLayers

en: OpenLayers Map
ru: Карта OpenLayers

en: Map name
ru: Имя карты

en: Title Field
ru: Поле заголовка

en: Description Field
ru: Поле описания

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Openlayers Map
ru: Карта OpenLayers

en: Which field contains geodata?
ru: Какое поле содержит геоданные?
