OpenLucius (2.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (86 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Register
el: Εγγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Group
el: Ομάδα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Message
el: Μήνυμα

en: Name
el: Όνομα

en: Update
el: Ενημέρωση

en: week
el: εβδομάδα

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Files
el: Αρχεία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: File ID
el: ID αρχείου

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Tools
el: Εργαλεία

en:  ago
el:  πριν

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Folder
el: Φάκελος

en: second
el: δευτερόλεπτο

en: minute
el: λεπτό

en: Messages
el: Μηνύματα

en: day
el: ημέρα

en: month
el: μήνας

en: year
el: έτος

en: hour
el: ώρα

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: by
el: από

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Publish content
el: Δημοσίευση περιεχομένου

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Delete content
el: Διαγραφή περιεχομένου

en: members
el: μέλη

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Unpublish content
el: Αναίρεση δημοσίευσης περιεχομένου

en: Make content sticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο καρφιτσωμένο

en: Make content unsticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο μη καρφιτσωμένο

en: Promote content to front page
el: Προβιβασμός περιεχομένου στην αρχική σελίδα

en: Remove content from front page
el: Αφαίρεση περιεχομένου από την αρχική σελίδα

en: Save content
el: Αποθήκευση περιεχομένου

en: An administrator created an account for you at [site:name]
el: Ένας διαχειριστής δημιούργησε ένα λογαριασμό για εσάς στο [site:name]

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Folder ID
el: Αναγνωριστικός αριθμός Φακέλου

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Block the selected user(s)
el: Αποκλεισμός επιλεγμένων χρηστών

en: Cancel the selected user account(s)
el: Ακύρωση επιλεγμένων λογαριασμών χρηστών

en: Unblock the selected user(s)
el: Άρση αποκλεισμού για τον(υς) επιλεγμένο(υς) χρήστη(ες)

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
el: Αίτηση ακύρωσης λογαριασμού για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
el: Αντικατάσταση πληροφοριών εισόδου για το λογαριασμό [user:display-name]  στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (σε αναμονή έγκρισης από τη διαχείριση)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (εγκρίθηκε)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (αποκλείστηκε)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (ακυρώθηκε)

en: Links related to the active user account
el: Σύνδεσμοι σχετικοί με τον ενεργό λογαριασμό χρήστη

en: Site information links
el: Σύνδεσμοι πληροφοριών ιστοτόπου
